Głodzisz przyjaciela ? Do you starve your friend?

W dzisiejszym wpisie poznacie Helenę, z którą miałam okazję rozmawiać kilka miesięcy temu.
Jest blogerką jak i modelką plus -size.

 

Dzięki swojej pasji i zainteresowaniom, pokazuje co oznacza bycie piękną w naturalnych ramach swojego ciała.

W jednym z wywiadów ( Link) wspomniała, że jest zmęczona ciągłym liczeniem kalorii i głodzeniem się, aby przypodobać się innym – zwłaszcza producentom , którzy wypuścili nową kolekcję jeansów o zawyżonych rozmiarach .

Zarówno Helena jak i ja jesteśmy zwolenniczkami zgłębiania świadomości naszego ciała i robimy to poprzez modeling. Decydując się na tę czy inną aktywność (jak na przykład taniec, gimnastyka,wystąpienia publiczne)prędzej czy później zaczynamy pracować z własnym ciałem. Wymaga to przede wszystkim zaprzyjaźnienia się z nim. A przecież przyjaciela się nie głodzi?
Tak czy inaczej, jak wspomniała moja rozmówczyni – tu nie chodzi o to, aby za każdym razem zachwycać się swoim ciałem. Przecież ono nieustannie ulega zmianie.

Podczas rozmowy z Heleną nauczyłam się jednego – miłość to zezwolenie na zmiany. Może to oznaczać rozstępy, kolejną fałdkę lub zmarszczkę. Najważniejszym jest, aby stale uczyć się je kochać.

 

English version:

Hello Guys !
This is Helena, an polish plus – size model and blogger.
In one of the interviews (Link) mentioned that she is tired of constantly counting calories. She cares more about her well – being than about the size of her clothes (which is usually confused).
Me and Helena are following the idea about exploring awareness to our bodies. We are using that specially while photoshootings.
After deciding for this or any other activity (such as dancing, gymnastics, public appearances) sooner or later we start working with our own body. This requires first and foremost to build an ,,good relationship” with him. It needs to become your friend. And if someone is your friend, Do you starve him?
Anyway – like Helena said – it is not about being crazy about your body. It is still changing. Every second.
During a conversation with Helena I learned one thing – love is a change permit.
This can mean stretch marks, another fold or wrinkle. The most important thing is to constantly learn to love and respect it.

Best of luck,
Roksana Wiankowska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *